2310 208570
info@afoikyriakidi.gr
Το κατάστημά μας χρησιμοποιεί cookies για να προσφέρει καλύτερη εμπειρία χρήσης και σας συνιστούμε να δεχτείτε τη χρήση τους για να απολαύσετε πλήρως την πλοήγησή σας.
978-960-602-228-9
Στην ερώτηση αν η ελευθερία είναι προτιμότερη από την ανελευθερία οι πολίτες, στις σημερινές δημοκρατικές κοινωνίες, δίνουν συνήθως καταφατική απάντηση.
Προσοχή: Τελευταία κομμάτια!
Ημερομηνία Διαθεσιμότητας:
Κωδικός ISBN | 978-960-602-228-9 |
Κωδικός Ευδόξου | 86196323 |
Συγγραφέας | Ηλίας Καραντώνης (Επιμ. Αλ. Μουμτζής) |
Έτος Έκδοσης | 2018 |
Βιβλιοδεσία | Μαλακό εξώφυλλο |
Διαστάσεις | 17x24 |
Σελίδες | 632 |
Βάρος | 1150 |
Στην ερώτηση αν η ελευθερία είναι προτιμότερη από την ανελευθερία οι πολίτες, στις σημερινές δημοκρατικές κοινωνίες, δίνουν συνήθως καταφατική απάντηση. Η απάντησή τους, όμως, στην ερώτηση αναφορικά με το εννοιολογικό και ουσιαστικό περιεχόμενο της ελευθερίας και τη σχέση μεταξύ ατομικής και συλλογικής (δημοκρατικής) ελευθερίας κάθε άλλο παρά ενιαία είναι. Αυτό δεν εκπλήσσει, αφού και οι απαντήσεις που δίνονται στα ερωτήματα αυτά από τη φιλοσοφία και την επιστήμη επίσης διαφέρουν μεταξύ τους.
Δεν υπάρχουν κριτικές πελατών προς το παρόν.
Δημοφιλή προϊόντα
Στην ερώτηση αν η ελευθερία είναι...