2310 208570
info@afoikyriakidi.gr
Το κατάστημά μας χρησιμοποιεί cookies για να προσφέρει καλύτερη εμπειρία χρήσης και σας συνιστούμε να δεχτείτε τη χρήση τους για να απολαύσετε πλήρως την πλοήγησή σας.
978-960-602-352-1
Προσοχή: Τελευταία κομμάτια!
Ημερομηνία Διαθεσιμότητας:
Κωδικός ISBN | 978-960-602-352-1 |
Συγγραφέας | Κωνσταντίνος Ιωαννίδης |
Έτος Έκδοσης | 2022 |
Βιβλιοδεσία | Μαλακό εξώφυλλο |
Διαστάσεις | 14x21 |
Σελίδες | 190 |
Βάρος | 380 gr |
... Το τρίτο παιδί ήταν η Μυροφόρα. Παντρεύτηκε, όμως ο άνδρας της πέθανε από κρυολόγημα κι εκείνη μετά τρία χρόνια από φυματίωση, (χωρίς παιδιά). Το τέταρτο παιδί ήταν ο Αναστάσης. Έβοσκε πρόβατα. Ένα τσιμπούρι (μίτσι) κόλλησε πάνω του. Δηλητηριάσθηκε από το φαρμάκι του,άνοιξε πληγή και γύρισε στην αρρώστεια "γιλαντζούχ". Στη Σαμψούντα ένας γιατρός, Τσατάλ-Σαχάλ, είχε σε μπουκάλια φιδάκια. Για να καταλάβει αν ήταν η αρσενική αρρώστεια άφησε το αρσενικό φιδάκι, αλλάαυτό δε κάθησε στην πληγή και μπήκε στο μπουκάλι. Άφησε το θηλυκό. Αυτό κάθισε στην πληγή. Το θηλυκό "γιλαντζούχ" δε γιατρευόταν. Το αρσενικό υπήρχε περίπτωση να γιατρευτεί, γιατί αυτό δε πολλαπλασιάζονταν. Έτσι πέθανε μετά ένα χρόνο.
Δεν υπάρχουν κριτικές πελατών προς το παρόν.
Δημοφιλή προϊόντα